Poll: Welke methode wordt het volgend schooljaar?
08 maart 2007
Frans Peeters
Even een polletje tussendoor: Welke methode wordt het volgend schooljaar? Breng je stem uit met behulp van de poll aan de rechterkant van het scherm. Je moet inloggen om te kunnen stemmen. Als je geen radiobuttons ziet waarmee je kunt stemmen, moet je eens even uitloggen en weer inloggen.
Reacties
Jacques Heijnders
Geplaatst op 18 maart 2007 11:58
Wat doet iedereen toch paniekerig over de methode voor volgende schooljaar. Zelf werk ik met Turing als basisboek voor het vak, maar vul het zelf met eigen dingen aan. Met de huidige uren krijg ik de helft van de methode niet af, en biedt mij met de urenuitbreiding (Havo: 3 + 3, Vwo: 2 + 3 + 3) voldoende stof om alle lessen te vullen. Heb daarom ook gekozen voor Enigma. De eerste hoofdstukken zijn al klaar, maar eigenlijk zou ik gewoon nog een jaartje Turing kunnen doen. Het PTA voor Havo laat ik daarom ook hetzelfde, voor Vwo 4 is nog geen pta nodig, dus dat is een jaartje uitproberen (uitdaging !!!). Wat ik wel belangrijk vind is dat de methode geheel in onze elo Teletop kan worden opgenomen. Volgens de makers van Enigma gaat dat ook gebeuren. Wat ik niet goed vind is dat een methode een eigen elo nodig heeft. Een leerling moet wat betreft de studieaanwijzingen (studiewijzers) voor alle vakken op één elo vinden. Neem ook eens een kijkje op www.enigma-online.nl
Frans Peeters
Geplaatst op 11 maart 2007 23:39
@Ronald Probeer eerst maar eens de pagina nog eens te verversen. Verwijder anders eens de cookie die bij deze pagina hoort.
Kees Hommel
Geplaatst op 11 maart 2007 20:02
Ronald: Ik betreur jouw keus, ingegeven door een verlangen naar \'zekerheid\'. De stichting INFORMATICA-Actief gaat voor het opzetten van een informatica-community. Met een paar duizend docenten en leerlingen aan de slag binnen dezelfde omgeving. Met elkaar kunnen communiceren en samenwerken. Een praktische opdracht uitvoeren samen met leerlingen van een andere school. Alles is straks binnen onze omgeving mogelijk! Bij ons kun je straks naar keus (zonder extra kosten) kiezen voor programmeren in JavaLogo, Delphi, PHP, GameMaker. Iedere leerling kan, volgens zijn/haar eigen interesse, een leerlijn kiezen. Prachtig toch!! Ons boek is niet schitterend vormgegeven, maar wel gratis!!
Kees Hommel
Geplaatst op 10 maart 2007 20:47
Binnen 10 dagen is de website van de stichting INFORMATICA-Actief \'in de lucht\'. Ons (gratis) theorieboek is al klaar en gaat in 2 delen vanaf 1 april en 1 mei geleverd worden aan scholen, die met ons in zee gaan. Het eerste gedeelte van de elektronische leeromgeving gaat open op 1 juni. Helaas moeten wij eerst naar de notaris om een stichting op te richten en naar de KVK. Dat duurt dus even. Maar het materiaal is al klaar. De prijs kan ik ook al noemen. Voor 19,50 ex. BTW krijgt een leerling een jaar lang toegang tot de elektronische leeromgeving met gratis het theorieboek. Een docentaccount gaat 50,- ex. BTW kosten. Daarvoor krijgt de docent binnen de elektronische leeromgeving een eigen leslokaal + digitale toetsen + ..... M.a.w. we gan ervoor!! Zelf ga ik van binnen onze omgeving van start met mijn H4 en A4 groepen (nieuwe stijl) en mijn A5 groep (oude stijl) Laten we met elkaar een echte community gaan bouwen! Stel je voor: 1000 leerlingen in hetzelfde Moodle lokaal, die op elkaar kunnen reageren via forums, met elkaar kunnen samenwerken bij PO\'s. Dit initiatief moet gaan slagen.